Профілактика захворювань: чому важливо проходити регулярні медичні огляди?
Будьмо чесними та визнаймо, що особливого бажання йти до лікарів переважна більшість людей не висловлює. На жаль, така «нелюбов» призводить до несвоєчасної діагностики серйозних хвороб, коли лікування вже ускладнюється. Тому гарною альтернативою є щорічна профілактика захворювань.
Хто має проходити профогляд і в яких лікарів?
Профілактика захворювань – це медичний check-up, або комплексна діагностика здоров’я, що передбачає огляд таких лікарів:
- Терапевта. Він направить на загальні лабораторні аналізи, що дасть йому потім змогу скласти попередній висновок щодо вашого стану. Він зможе виявити наявність запальних процесів у різних органах, цукрового діабету, порушень серцево-судинної та ендокринної системи тощо.
- Офтальмолога. Тут ключовою є профілактика захворювань зору. Особливо важливо це після 40 років, оскільки саме тоді підвищується ризик глаукоми – серйозної патології, що може призвести до сліпоти.
- ЛОРа. Крім легенів і дихальних шляхів з проходженням флюорографії, лікар обстежить гостроту слуху.
- Кардіолога. Щорічний check-up цього лікаря – це ультразвукове дослідження (УЗД) серця, судин шиї, електрокардіограма, спеціальні аналізи крові.
- Гінеколога для жінок і проктолога для чоловіків.
- Стоматолога. Це потрібно не тільки для лікування карієсу чи пародонтозу, а й для гігієнічного очищення зубів, що самостійно зробити важко.
У розвинутих країнах профілактичний медогляд досить поширений і проводиться з-поміж населення незалежно від того, чи потребує цього його професійна діяльність.
Яким професіям обов’язкові медогляди?
З-поміж фахівців, які мають регулярно проходити профогляд, такі:
- працівники лікувально-санаторних, дитячих дошкільних та освітніх установ, сфери обслуговування (наприклад, б’юті-індустрії, фармацевтики);
- співробітники громадського харчування та точок продажу харчових продуктів, харчової промисловості, кейтерингу;
- зайняті на шкідливому чи небезпечному виробництві та важкою фізичною працею.
Пройти профогляд за направленням з роботи, так само як і щорічний check-up, можна у нас. Ми – це клініка ЦСМ у Білій Церкві, де забезпечать усі умови для оперативного огляду. Наші методи профілактики захворювання – це якісна діагностика, консультації досвідчених лікарів усіх профілів, індивідуальні рекомендації. А комплексні пакетні пропозиції та сучасне обладнання допоможуть провести огляд під назвою профілактика захворювання людини без черг і зайвих нервів.
Як підготуватися до медогляду?
Що таке профілактика захворювань, ви вже знаєте. Проте все ж таки нагадаємо правила, яких варто дотримуватися перед медоглядом:
- Одягніть зручний одяг з урахуванням, що потрібно буде роздягатися.
- Краще приходити на медогляд натщесерце, адже потрібно здавати аналізи та проходити УЗД.
- Уникайте гучного шуму та галасу, зокрема, прослуховування гучної музики, за день до перевірки слуху.
- Не куріть і не вживайте алкогольні напої, бо це може вплинути на результати.
Не забудьте вдома паспорт і направлення на медогляд від роботодавця, якщо воно є. Для зручності радимо вам записатися на профілактичний медогляд заздалегідь.
Які захворювання можна виявити під час профілактичного огляду?
Медичний огляд допомагає діагностувати серцево-судинні, ендокринні, онкологічні, інфекційні захворювання, а також проблеми з обміном речовин та інші порушення.
Чи потрібна підготовка до медичного огляду?
Так, для деяких обстежень (наприклад, аналізів крові чи УЗД) необхідно дотримуватися певних рекомендацій, таких як голодування перед здачею аналізів.
Чи обов’язково проходити огляди, якщо нічого не турбує?
Так, навіть якщо ви почуваєтеся добре, приховані захворювання можуть розвиватися без симптомів. Регулярна діагностика дозволяє запобігти їх розвитку.
Чи потрібно записуватися на огляд заздалегідь?
Так, для зручності та ефективного планування часу рекомендується попередній запис до Клініки ЦСМ.
Хто найбільше потребує регулярних медичних оглядів?
Особливу увагу регулярним обстеженням слід приділяти людям із хронічними захворюваннями, схильністю до спадкових хвороб, людям старшого віку, а також тим, хто має шкідливі звички або працює у стресових умовах.